logo esimene osa kolmapäev 30 oktoober 2024  
logo teine osa  
logo kolmas osa
Vanemad aastakäigud 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024
  Järgmine Reisimaailm ilmub detsember 2024
reisimaailma logo
tutvustus
tellimine
kontakt
viited
uudised
ajalooline Kreeka
 
Reisimaailm nr. (165) 2/2022
Vaata ka selle aastakäigu teisi numbreid: [ 1 | 2 | 3 ]
Hullumeelne suvi
Ma tõesti arvan, et nii see oli, mitte ainult troopilise palavuse pärast, mis paljudele meeldis ja paljudele mitte, vaid ka seetõttu, et koroonapiirangutest vabana võisime igal ajal minna peaaegu igale poole. Nüüd on aeg mõelda karmi sügise ja talve peale, aga keerulisi aegu on ennegi olnud, ehk hullemaidki, aga me oleme hakkama saanud. Saame nüüdki!
Kaugtöötajad on Eesti turismisektori uus kasvuallikas
Viimase paari aasta jooksul on töömaailm teinud läbi aastakümnete suurima muutuse – kaugtöö on vabastanud paljud inimesed vajadusest minna iga päev kontorisse. Sellist kasvavat rühma kontoritöötajaid on hakatud nimetama diginomaadideks. Nende tegevusest annab põhjaliku ülevaate koolitus- ja konsultatsioonibüroo Loovusait strateegiakonsultant Indrek Maripuu.
Vahetusõppejõuna külalislahkes Keenias
2022. aasta märtsis õnnestus TÜ Pärnu kolledži emeriitdotsendil Heli Toomanil Erasmuse toel veeta ülimalt põnev ja kasulik vahetusõppejõu nädal Keenias Mount Kenya ülikoolis. Meeldivalt üllatas teda Keenia üliõpilaste suur huvi heaolu ja terviseturismi vastu, samuti õppejõudude soov tihendada veelgi sidemeid kahe kõrgkooli vahel, aga ka imekaunis ja puhas loodus.
Miks välismaale reisimine kallineb?
Suvi on aeg, mil paljud plaanivad välismaale minekut või mõnda lennureisi. Ilmselt on reisijad ka märganud, et lennupiletite ja reiside kogumaksumus on märgatavalt kasvanud. Millised on praegu turismitööstuse peamised väljakutsed ja mis on need põhjused, miks peab välismaale reisimise eest rohkem raha välja käima?
Tallinna lennujaam avas uue väravate ala
Tallinna lennujaam avas uue väravate ala. Lennureisijatele tähendab see mugavamat reisi ootamist – kõige suuremat muutust märkavad eelkõige Schengeni alalt reisivad odavlennufirmade reisijad, aga uut väravate ala saab kasutada ka teiste lennufirmade teenindamiseks. Ehitustööde käigus ehitati ümber umbes 1500 m² ulatuses pinda.
„Normaalsus” lennundussektoris taastub kahe-kolme aasta pärast
Kuigi lennundussektor terves maailmas on praegu läbi elamas vägagi keerulist aega, siis lennundusoperaatorite sõnul on Eestis siiski olukord teistega võrreldes vägagi hea. Eksperdid ennustavad, et sügisest läheb kergemaks, kuna puudu olevate töötajate olukord leeveneb. „Normaalsuse” taastumiseni kulub veel aastaid aega ning terve lennundussektor näeb selle nimel ka palju vaeva ja teeb tihedat koostööd.
Reisijate huvi reisitõrke kindlustuskaitse vastu on kasvanud
Tänavune suvi on puhkusereisi planeerimisel pakkunud parajat väljakutset, kui üle Euroopa vältab segadus lennunduses: personalipuudus, streigid, lennugraafiku muudatused. Reisijate kasvanud ärevust on näha ka IIZI reisikindlustuse statistikas.
Viis näpunäidet lastega lennureisile minnes
Väikeste lastega vanemaid heidutab sageli lennukiga reisimisel infopuudus ja stress sellest, mida küll teised reisijad arvata võivad. Tegelikult pole muretsemiseks põhjust, sest lennufirma SmarLynx hiljutisest uuringust selgus, et 80 protsenti inimestest ei mõista laste lennukis viibimist kuidagi hukka.
Külaturism? Külaturism ... Külaturism!
Külaturismi selgitust Vikipeediast ega Eesti Entsüklopeediast ei leia, aga sellest hoolimata on see olemas ja õitseb või kannab isegi vilju. Tegelikult võiks külaturismiga tegelemise puhul rääkida 20. juubelist. Külaturismi tähtsusest ja võimalustest annab ülevaate maaturismi ettevõtja Anneli Kana.
Folk on tagasi! Noppeid 2022. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalilt
Festivali nelja päeva sisse mahtus 80 kontserti, iga päev tuli kuulajal-vaatajal olla raske valiku ees, sest heal juhul jõudis mõttega ja süvenenult läbi käia neist ehk veerandi. Aga eks see teebki elu huvitavaks ... Viljandi lossimägedes hoogsalt kulgev pärimusmuusika pidu ulatus Jaani kirikusse, Vabaduse platsile, kahel õhtul Pauluse kirikusse.
Kärt Johanson andis Hiiu folgil oma esimese soolokontserdi
Peale põhiprogrammi Kassari kiigeplatsil viis tänavune Hiiu folk külalised saare väikestesse kontserdipaikadesse, loodusretkedele ja õpitubadesse uusi asju omandama. Rahuliku atmosfääriga alkoholivaba Hiiu folk, kus juba 17. korda tundsid end turvaliselt nii suured kui ka väikesed, toimus 21.–24. juulil.
Viru folk juba 15aastane!
Tänavune Viru folk kutsus Läänemere ääres elavad folgisõbrad kokku „Heade naabrite aasta” pealkirja alla. Mure keskkonna, mere ja sõja pärast kandus kuulajateni paljude Soomest, Rootsist, Lätist ja Eestist kohale tulnud muusikute esinemistest.
Imeliste elamuste looja –Radisson Collection Hotel, Tallinn
Oma konkurentidest eristab Radisson Collectionit kolm olulist omadust: atmosfäär, ruumikujundus ja asukoht. Hotellipersonali professionaalsus ja ümbritsevasse linnaruumi sobituv arhitektuurselt kaunis hoone jääb inimestele meeldiva mälestusena kauaks meelde. Tuhanderuutmeetrine konverentsikeskus, 287 luksuslikku ja õdusalt sisustatud numbrituba, jõusaal ja spaa, restoran MEKK ning restoran ja baar ISSEI on külaliste vastuvõtuks valmis.
Kreeka imekaunis ja unustatud esimene pealinn
Nimed nagu Sparta, Olümpia, Epidaurus, Mükeene toovad kiirelt mälusoppidesse ja visuaalsesse mällu ettekujutuse antiiksest Kreekast. Nafplio ütleb vaid vähestele, kui üldse, midagi. Seejuures on tegemist kauni väikelinnaga, mille hüüdnimeks on kujunenud Idamaade Napoli. Tema tõeline olulisus seisneb aga selles, et Nafplio oli Kreeka esimene pealinn pärast Osmani mõjuvõimu vastu peetud vabadussõda.
Tere tulemast Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskusesse!
Peaaegu viissada aastat tagasi valmis merevärava kaitsetorn – Paks Margareeta. Paksude müüridega suurtükitorni on mitmeid kordi ümber ehitatud, sealhulgas isegi vanglaks. 1940. aastal avati vangla abi- ja eesväravahoones Tallinna linnamuuseumi ekspositsioon ning meremuuseumi tarbeks rekonstrueeriti kogu säilinud kompleks aastatel 1978–1980.
Tallinna Sadam meelitab inimesi mere äärde
Olles Eesti suurim turismivärav, mida tavapäraselt läbib aastas ligikaudu kümme miljonit inimest, seostub Tallinna Vanasadam eeskätt kohaga, kust saab alustada oma järjekordset puhkuse või tööreisi. Alates sellest sügisest on oodatud Tallinna Sadama D-terminali esisele lisaks külalistele aga ka kõik linnaelanikud, et nautida mereäärset melu koos sinna juurde kuuluva roheluse ja vabaaja veetmise võimalustega.
Koge vrakk jõudis muuseumi
Tallinnas Lootsi tänava ehitusplatsilt leitud koge osutus nii vanaks, suureks ja väärtuslikuks, et sundis Eesti Meremuuseumi kiiresti otsustama. Selle asemel, et vrakk pärast ehitusplatsil tehtud täiemõõdulisi väljakaevamisi Naissaare lähistel vrakiplatsile uputada, leiti kogele koht Lennusadamas.
Parvlaeva Leiger reisijad said aidata kaasa Hiiumaa muuseumi rüiteki valmimisele
Hiiumaa muuseum koostöös TS Laevadega korraldas 3. augustil parvlaeva Leiger pardal põneva sündmuse, mille käigus said reisijad ajaloolisele hiidlaste paaditekile enda kaltsuriba õmmelda. Muuseumi rekonstrueeritav rüitekk sai kahel hommikusel reisil 230ne nuku ehk kaltsuriba võrra soojemaks.
Naissaarel käib suvel 25 000 turisti
Eesti Meremuuseum kutsus septembris muinsuskaitsepäevade raames huvilisi Naissaarele, et tutvustada tulevast turismiobjekti. Kuid juba praegu on Naissaarel teatav turismitaristu: Rannarahva muuseum on taastanud osa raudteed, millel sõidab väike vabaõhurong, on puitpinkidega veoautod ja peamine – ekskursioonijuhid. Reederid Sunlines, Spinnaker ja küllap teisedki toovad turistid saarele.
Läänemere uus staar MyStar on reisijale elamus omaette
Tallink Grupp toob veel käesoleva aasta jooksul ettevõtte Tallinna–Helsingi shuttle-liinile uhiuue, Läänemere kõige kaasaegsema laeva MyStar, mille ehitus on lõppjärgus Rauma Marine Constructions’i laevatehases Soomes.
Eestikeelse Vikipeedia sünnipäev
Eestikeelne Vikipeedia tähistas 24. augustil oma 20. sünnipäeva. Sünnipäeval tunnustati administraatoreid pika ja põhjaliku töö eest. Wikimedia Eesti on 2010. aastal loodud mittetulundusühing, mis tegeleb Vikipeedia ja selle sõsarprojektide arengu toetamisega.
Film pärimusmuusika lummusest
Režissöör Jürgen Volmeri dokumentaalfilm „Eesti ETNO armastab” portreteerib noori, kelle väljakujunemise teekonnal mängib olulist rolli pärimusmuusika.
Skulptuuripark Tartus Raadi mõisapargis
Augustis avatud skulptuuripargis on eksponeeritud 16 esinduslikku monumentaalskulptuuri Tartu kunstimuuseumi kogudest.
Peeter Roos: Reisijuhi töö on kui meeldiv hobi
Peeter Roos on töötanud kaubanduses ostu- ja müügijuhi, toitlustuses restorani- ja baarijuhi ning ostudirektorina, kuid kogu elu on tal olnud kirg reisimise ja giiditöö vastu. Praeguseks on kogunenud kokku juba üle 90 riigi nii Euroopa, Ameerika, Aasia kui ka Aafrika mandrilt. Uute maade avastamine jätkub!
 
   
 17-10-2024
Ilmus Reisimaailma 2024. aasta kolmas number...
Loe lähemalt!
© 2001 www.ww.ee